Zarządzanie flotą - 4TRACK API

Od 2008 roku nasza firma zajmuje się dostarczaniem i przetwarzaniem danych geolokacyjnych dla potrzeb monitoringu obiektów. Dodatkowo zajmujemy się integrowaniem systemów zewnętrznych z naszymi serwisami, na potrzeby zarządzania flotą oraz monitoringu ochronnego.

4TRACK API jest interfejsem pozwalającym na efektywny i prosty dostęp przez aplikacje klienckie do usług oferowanych przez nasze poszczególne warstwy naszego rozwiązania, tj:

  • 4TRACK Storage Layer
    Wysokowydajny i skalowalny klaster bazodanowy, służący do gromadzenia danych dostarczanych przez urządzenia monitorujące, zbudowany w oparciu o serwer baz PostgreSQL.
  • 4MAPS Tile Provider
    Warstwa, której zadaniem jest przechowywanie, cacheowanie i dostarczanie map dla aplikacji klienckich. Dodatkowo 4MAPS Tile Provider wspiera kompresję map.
  • 4MAPS Geo Layer
    Warstwa odpowiedzialna za usługi geolokacyjne. Jej głównym zadaniem jest geo-kodowanie i degeo-kodowanie, a także gromadzenie geo-zapytań na potrzeby 4TRACK API.

Aby ułatwić komunikację aplikacji klienckich z API, wymiana danych odbywa się za pomocą XML, JSON lub wewnętrznego standardu MLL. Aby zapewnić pełną prywatność i poufność wymiana informacji odbywa się za pomocą bezpiecznego i szyfrowanego protokołu SSL. Dodatkowo API do nawiązania sesji komunikacyjnej wymaga wysłania indywidualnego loginu użytkownika i hasła.

Dzięki dużemu zasobowi funkcji oferujących dostęp do odpowiednio przetworzonych danych, 4TRACK API z punktu widzenia aplikacji klienta można traktować jako hurtownię danych, co pozwala na łatwą integrację z dowolnym systemem CRM (Client Resource Management), BI (Business Intelligence), czy też FMS (Fleet Management System).

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem funkcjonalności 4TRACK API, dostępem do pełnej dokumentacji, bądź integracją z innym oprogramowaniem zapraszamy do kontaktu.

Poczta RoundCube

 


Chmura tagów

Client Resource Management Usługi geokodowania Hurtownia danych Kompresja map Fleet Management System Monitoring ochronny Przetwarzanie danych 4MAPS Tile Provider 4TRACK Api Business Intelligence 4MAPS Geo Layer Integracja 4TRACK Storage Layer Zarządzanie flotą Usługi geolokacji

GeoNAVI logoMedia-Lab logo4track logo